Seçenekler

Üyelere özel seçenekler için sisteme giriş yapınız. (Numara Şikayet bireysel üyeliği ücretsizdir.)
  • Banner 1
  • Banner 2

google samsung


Numara Şikayet Hakkında

İstenmeyen SMS ve aramalar, hem kullanıcıların hem de firmaların çoğu zaman istemediği bir iletişim şekli.

Kullanıcılar, izinleri dışında rahatsız edilmekten şikayet ediyorlar. İyi niyetli firmalar ise herhangi bir merkezi izin mekanizması olmadığından kullanıcı tercihlerinden habersiz bir şekilde pazarlama aktivitelerini sürdürmeye çalışıyor.

İstenmeyen SMS veya arama aktiviteleri, siz istemediğinizi bildirdiğiniz halde firma tarafından devam ettirilirse ise SPAM kategorisine girmektedir. E-mail mesajları için sıklıkla kullanılan SPAM önleme mekanizmaları, SMS ve ses çağrıları için tasarlanmamıştır. Numara Şikayet, bu açığı da kapatmayı hedeflemekte, hem firmaların hem de kullanıcıların mağduriyetlerini azaltarak iletişimin kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır.

Numara Şikayet, istenmeyen SMS mesajlarının ve aramaların önüne geçmek için tasarlanmış bir platformdur. Size iletilen ve ilgilenmediğiniz reklam veya bilgilendireme içerikli SMS ve aramların sizin tarafınızdan istenmediğini firmalara iletmenin kolay bir yoludur.

Numara Şikayet ile numara sorgulama yapabilir, ilgili numara için daha önce şikayet kaydı olup olmadığını görebilirsiniz. (Numara Şikayet sistemine kaydedilen bireysel numaralar kişisel gizlilik haklarını koruma gereği, arama sonuçlarında listelenmezler.)

Numara Şikayet mobil Android uygulaması sayesinde şikayet edilmiş numaralardan gelen SMS'leri otomatik olarak engellemek de mümkündür. Sadece sizin şikayet ettiğiniz numaraları (kişisel, kurumsal) veya Numara Şikayet tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak seçilmiş kurumsal numaraları engelleyebilme seçenekleri sayesinde, SPAM(Gereksiz) SMS trafiğinin önüne geçmiş olursunuz.

Bir şikayet bildirmek ve mevcut şikayetlerinizin takibi için buraya tıklayınız.

Sistemin işleyişi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.